O AUTORCE

Jestem projektantką biżuterii personalizowanej, kursy projektowania biżuterii odbyłam w Krakowskich Szkołach Artystycznych.

Założyłam firmę po skończeniu studiów na Uniwersytecie Jagielońskim na kierunku Zarządzanie Firmą w 2015 roku.

Produkty które tworzę powstają z kawałka metalu, ja je projektuję, nadaję im kształt, personalizuje, poleruje i pakuje.

Wszystkim zajmuję się od początku do końca

 

jubilerka

Karolina Kościelniak – Właścicielka HAN GER

 

 

Moja biżuteryjna historia

 

Tworzeniem biżuterii zaczęłam się zajmować w 2011 roku, a zaczęło się od tego, że wykonałam srebrne kolczyki z kryształków Swarovskiego dla siebie. Gdy przyszłam do szkoły koleżanka je zauważyła i poprosiła żebym dla niej też zrobiła i tak to się zaczęło…

Zaczęłam tworzyć na zamówienie dla bliskich, aż postanowiłam przyjść do szkoły z kuferkiem biżuterii odwiedzając kilka klas. Miałam przy tym strasznego nerwa, bo jestem osobą raczej nieśmiałą, ale na szczęście w każdej klasie kogoś znałam więc od tej osoby rozpoczynałam i otwierałam kuferek. Wtedy się zaczynało 😀

Spóźniałam się na każdą lekcję bo przetrzymywali mnie po dzwonku. To było świetne uczucie widzieć jak dziewczyny chodzą w Twojej biżuterii, zakochałam się w tym ❤

Niestety szkoła się skończyła…

Pojedyncze epizody z biżuterią przez cały czas później przewijały się w moim życiu. Śledziłam innych twórców i marzyłam aby zacząć od nowa, ale odkąd zaczęły się studia i praca, nie miałam ani pieniędzy ani czasu.

W 2013 roku zaczęłam prace w firmie programistycznej i w końcu stanęłam na nogi.

Zaczęłam przygodę od nowa, tym razem prace prezentowałam na blogu i Facebooku.

W marcu 2014 trafiłam na warsztaty tworzenia biżuterii w metalu w Krakowskich Szkołach Artystycznych i zapisywałam się na kolejne, w między czasie starając się o pozyskanie jakichkolwiek środków na działalność. Bo mimo tego że mogłam się utrzymać, to zaczynałam od zera.

Cały czas dopadały mnie chwile zwątpienia, ale miałam nadzieję że się uda. Od zawsze marzyłam o uruchomieniu własnej firmy i o tworzeniu biżuterii, ale zanim wpadłam na to, że mogę to połączyć minęło sporo czasu.

Nad moim pomysłem myślałam NA OKRĄGŁO, bez przerwy. W końcu wszystko spisałam i przygotowałam się do startu. Nie wszystkie moje pomysły okazały się udane, ale tak to już w życiu bywa. Jest tylko jedna droga, żeby się przekonać – spróbować. Start firmy zbiegł się z operacją kolana, dlatego dużo rzeczy mogłoby wyjść lepiej, ale nie zrażałam się.

Dzięki temu wszystkiemu, tworzę biżuterię personalizowaną, która przekazuje uczucia, motywuje i uwiecznia to co dla nas ważne. Przeczytaj wywiad ze mną a dowiesz się więcej!

Jeżeli masz podobną historię, opowiedz ją, aby zainspirować innych wokół siebie.

Ja będę inspirować poprzez biżuterię, którą tworzę.

HAN_GER na DaWandaPersonalizowana biżuteria HAN GER